Robotický tábor? Opět plno!

Od 10. srpna letošního roku se uskutečnil v pořadí již druhý robotický příměstský tábor. Stejně jako vloni se na něj přihlásilo 22 dětí. K naší velké radosti se nám v letošním roce přihlásily i tři dívky a znovu nám všem předvedly, že technické obory zvládají na výbornou.

Tématem letošního tábora bylo dobývání vesmíru. S dětmi jsme probírali různé komunikační prostředky, vyzkoušeli jsme si pohyb pomocí souřadnic, postavili funkční rakety a také se dozvěděli, jaké médium bylo vysláno do vesmíru pro případné navázání kontaktu s mimozemskou formou života (ano, byla to gramofonová deska 😊).

Hráli jsme mnoho tematických her v lese, na hřišti i ve třídě. Navštívili jsme Club de Pétanque Loděnice, kde jsme měli možnost zahrát si na profesionálním hřišti oblíbený pétanque. Všechny znalosti, které během týdne děti vstřebávaly, jsme poslední den zabalili do našeho „roboťáckého AZ kvízu“. Tam samozřejmě nešlo pouze o to, znát správnou odpověď, ale i o strategii propojení tří stran, podobně jako ve známé televizní soutěži. Nakonec jsme byli sami překvapeni, co všechno si děti pamatují a jak moc je tábor nadchl. Budeme se těšit na příští rok. Více o táboře a fotogalerie na našem FB.

Zpátky